Nigéria: Saratu Turundu

Bude však stáť, lebo Pán ho môže postaviť.“ Rim 14:4

„Neutečiem. Som pripravená zaujať postoj.“

Saratu Turundu mala tridsaťpäť rokov a bola slobodná. Milovala deti a zúfalo túžila po vlastných, no Boh na jej modlitby neodpovedal.

Saratu sa rozhodla, že sa bude naplno venovať Bohu a cirkvi. Celé svoje srdce vložila do svojej rodiny v zbore a mimoriadne rada učila v nedeľnej škole. Interakcia s deťmi a príležitosť ukázať im cestu ku Kristovi ju napĺňali neuveriteľnou radosťou. Vedela, že bez Krista nebude nikdy šťastná.

No fanatickí moslimovia, ktorí ovládali Kadunu, nigérijské mesto, v ktorom žila, začali kresťanov prenasledovať. Počula príbehy o prenasledovaní kresťanov z iných dedín a o pálení ich domovov a majetkov. Niektorých dokonca zbili a zabili.

Keď teda prišli rozvášnené davy, aby zaútočili na kresťanov v Kadune, Saratu už bola rozhodnutá ostať a postaviť sa za Krista. Jej bratia ju úpenlivo prosili, aby spolu s nimi utiekla do lesa. No ani po tom, ako videla svoj milovaný kostol zhorieť do tla, neutiekla. Kľakla si, a na podlahe svojho bytu sa modlila, zatiaľ čo moslimovia polievali budovu benzínom a neskôr ju zapálili. Jej rodina a priatelia si ju pamätajú ako milého a súcitného človeka, ktorý každému preukazoval lásku. Umrela s láskou k svojmu Spasiteľovi.

Príbehy o úžasnej ľudskej sile sú rovnako inšpirujúce, ako aj neuveriteľné. Príbehy o matkách, ktoré sponad svojich detí dvíhajú horiace autá počas strašných nehôd, nás napĺňajú úžasom. Poháňané adrenalínom je ľudské telo schopné úžasných výkonov. Rovnako ako adrenalín pôsobí na ľudské svaly, naša viera pomáha našim duchovným svalom dosiahnuť niečo, čo sme dovtedy považovali za nemožné. Keď sa Saratu rozhodla postaviť sa vo svojej komunite za Krista, napínala svoje duchovné svaly. Až do toho momentu si pravdepodobne nikdy neuvedomila, že na to má silu. No Boh jej pomohol to spraviť. Podarilo sa ti niekedy spraviť niečo, o čom si si myslel, že nikdy nedokážeš? Ďakuj dnes Bohu za Jeho vernosť vo chvíli, keď ti pomohol pevne stáť.  

Extrémne zamyslenia od organizácie Voice Of Martyrs (Hlas mučeníkov). Príbehy prenasledovaných kresťanov. Použité s povolením VOM.

Extrémne


Prečítané 608 krát

Zdieľajte: