pondelok, 25 júl 2011 08:46

Pri prameni 25. júl

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Tento našiel najprv svojho brata Šimona.“

Ján 1:41

Toto je dokonalý príklad živého a aktívneho duchovného života. Hneď, ako človek našiel Krista, ide a hľadá ďalších ľudí.

Neverím, že si skutočne ochutnal sladkosť medu evanjelia, ak si schopný zjesť ho celý sám. Skutočná milosť robí rázny koniec celému duchovnému monopolovaniu. Ondrej najprv šiel a našiel svojho brata Šimona a potom ďalších. Na začiatku našej cesty s Kristom sa musíme najprv postarať o vzťahy, ktoré máme s ľuďmi okolo nás. Ondrej, ty si začal správne – so Šimonom.

Obávam sa, že je veľa kresťanov, ktorí chodia z domu do domu a rozdávajú kresťanské traktáty, no nerobia nič vo svojom vlastnom dome – že sú ľudia, ktorí sú hlboko oddaní práci pre Boha niekde v zahraničí, zanedbávajúc pritom svojich vlastných doma.  Ty sám môžeš a nemusíš byť povolaný evanjelizovať ľudí v tvojom okolí, ale určite si povolaný starať sa o svojich sluhov, príbuzných, známych. Nech tvoje náboženstvo začne u teba doma.

Mnoho obchodníkov svoj najlepší tovar vyváža – kresťania by tak robiť nemali. Môžu viesť tie najlepšie konverzácie kdekoľvek, ale v prvom rade nech sa starajú, aby to najsladšie ovocie ich duchovného života a svedectva vyrástlo u nich doma, v rodine. Keď sa Ondrej vybral hľadať Šimona, sotva si vedel v tej chvíli predstaviť, akým významným sa raz Šimon stane. Šimon Peter bol hodný desiatich Ondrejov, ako sa dozvedáme z ďalšej histórie, a napriek tomu to bol Ondrej, kto zohral kľúčovú úlohu v privedení ho ku Kristovi. Môžeš mať nedostatok talentov, a napriek tomu môžeš priviesť ku Kristovi niekoho, kto raz bude nesmierne dôležitý v službe prinášania milosti ľuďom.

Och, drahý priateľ, ty sotva znáš možnosti, ktoré v tebe sú. Môžeš prosto hovoriť k dieťaťu, v ktorom drieme vznešené srdce, a to neskôr rozhýbe cirkvou v nasledujúcich desaťročiach. Ondrej mal iba dva talenty, ale išiel a našiel Šimona. Ty choď a rob podobne.

Charles Spurgeon

Tieto zamyslenia posielame záujemcom každý deň aj cez e-mail. Ak nám napíšete na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., s radosťou vám ich budeme posielať.

Prečítané 10141 krát