nedeľa, 03 jún 2012 02:00

Pri prameni 3. jún

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Na svete máte súženie...“

Ján 16:33

Veriaci, pýtaš sa prečo je to tak? Pozri hore na tvojho nebeského Otca a uzri Jeho čistotu a svätosť. Vieš o tom, že jedného dňa máš byť ako On? Či je ľahké vytvarovať ťa na Jeho obraz? Či nepotrebuješ opracovanie v peci súženia, aby ťa prečistilo? Či je ľahké zbaviť sa tvojej skazenosti a spraviť ťa rovnako dokonalého, ako je tvoj Otec, ktorý je v nebesiach? Ďalej sa pozri dole, kresťan. Či poznáš nepriateľov, ktorých máš pod nohami? Kedysi si bol Satanov služobník a žiaden kráľ nestráca rád svojich poddaných. Myslíš si, že Satan ťa nechá tak? Vždy bude blízko, obchádzať ako „revúci lev, hľadajúc koho by zožral“.

Očakávaj problémy, keď pozeráš pod seba, kresťan. Obzri sa naokolo. Kde si? Si na nepriateľskom území, cudzinec a hosť. Svet nie je tvojím priateľom. Ak by bol, nebol by si Božím priateľom. Priateľ sveta je nepriateľom Boha. Buď si istý, že všade nájdeš protivníkov. Keď spíš, mysli na to, že odpočívaš na bojisku. Keď kráčaš, očakávaj prepad za každým rohom. O komároch sa hovorí, že viac bodajú cudzincov ako domácich.

Rovnako aj skúšky sveta budú tvrdšie voči tebe. Nakoniec sa pozri do seba, do svojho srdca a uzri, čo je v ňom. Ešte stále sebectvo a hriech. Ak by nebolo démona, aby ťa zvádzal, nepriateľa, ktorý by proti tebe bojoval, sveta, ktorý ťa chce poviazať, aj tak by si v sebe našiel zlo dostatočne veľké na spôsobenie trápenia. „Srdce je klamlivé nad všetko a zradné je.“ Očakávaj teda problémy, ale neklesaj preto na mysli. Boh je tvojou pomocou a tvojou silou. On povedal: „Budem s ním v súžení, vytrhnem ho a oslávim.“

Prečítané 11238 krát