creativewritting

V prvom rade - buď objektívny. Ak sa ti kniha páčila, povzbudila ťa, posunula k činom tak fantázia - to bolo naším cieľom. Ak sa ti nepáčila, nepovzbudila ťa, zdeptala, znudila, napíš o tom tiež. Hlavné je, aby si bol úprimný. Nedávame ti knihu zadarmo kvôli tomu, aby si o nej písal ódy (aj keď by to bolo najfantastickejšie, ak by si to tak cítil, a nevedel v sebe udržať). Tvoja recenzia je feedback (spätná väzba) aj pre nás, takže potrebujeme vedieť pravdu. (v láske :))

Napíš minimálne 200 slov. Samozrejme, nie je dobrá ani príliš dlhá recenzia. Podstatná je kvalita. A ako by teda mohla taká recenzia vyzerať?

Nadpis
nadpis blogu je dôležitý, ale ak píšeš recenziu na knihu Boh je bližšie ako si myslíš od Johna Ortberga, a nazveš to, "ako som našiel sám seba", asi mi veľmi nepomôžeš, ak hľadám recenziu na spomínanú knihu. Preto prosím do nadpisu blogu, článku al. akokoľvek si to nazveš daj názov knihy a jej autora.

napr. Recenzia knihy Boh je bližšie ako si myslíš, napísal John Ortberg
alebo. Ako som našiel seba v knihe Boh je bližšie ako si myslíš, od Johna Ortberga

Zhrnutie (50-100 slov)
O čom kniha je. Ako by si ju niekomu opísal v 5 až 10 vetách?
Ak ide o nejaký príbeh, nezabudni vykecať celú pointu, aby si ju už nikto nemusel prečítať :) SAMOZREJME ŽE NIE!

Tvoje myšlienky, názory na knihu (100-150 slov)
Daj priechodnosť svojím pocitom, myšlienkam, dojmom, veciam čo ťa veľmi oslovili, alebo doživotne poznačili. Možno ťa k niečomu nakopla, alebo ťa názorovo otočila o 180 stupňov. Napíš to. Možno sa ti niečo nezdalo, alebo nejaký názor ťa šokoval.

Na záver môžeš prihodiť nejaký fajný citát, alebo jednu dve myšlienky z knihy, ktoré stoja za retweet. Môžeš aj viac.

Hlavne, nezabudni sa pri recenzii poriadne odviazať, byť kreatívny a dostať zo seba to najlepšie. :)

recenzia knihy


Prečítané 18661 krát

Zdieľajte: