„A ako je ľuďom uložené raz umrieť a potom príde súd,“ (Žid 9:27)

Čo ak by tvoj život dnes skončil? Aký odkaz by si zanechal? Prečo by si ťa ľudia pamätali? Ešte nie je príliš neskoro na zmenu.

Čítal som článok o opernom spevákovi, ktorý si neuvedomoval, aké prorocké slová vyslovuje. Richard Versailles bol tenorom Metropolitnej opery. Počas predstavenia vyšiel na rebrík a zaspieval: „Veľká škoda, že nemôžeš žiť dlhšie.“ Zrazu zmeravel a spadol na zem. Predstavenie ihneď zastavili a uháňali s ním do nemocnice. Onedlho po príchode ho vyhlásili za mŕtveho. Nevedel, že tie slová sú jeho posledné.

Každý z nás vysloví posledné slová, poslednýkrát vydýchne. Nezáleží na tom, či si niekto slávny a či niekto neznámy. Každého čaká posledný výdych. Čo ak by ten tvoj prišiel dnes? Kde stráviš večnosť?

Biblia hovorí: „ako je ľuďom uložené raz umrieť a potom príde súd“ (Žid 9:27). Po smrti už nie je žiadna ďalšia šanca. Ale sú ich tisíce, možno až milióny pred ňou. Raz zomrieš a hotovo. Už nebude žiadna možnosť, aby si skúsil niečo zmeniť. Potom už bude príliš neskoro. Ty určuješ, predtým než zomrieš, kde stráviš večnosť. To je obdobie, kedy si vyberáš.

Dnes žiješ jedným z dvoch spôsobov. Žiješ buď správne, alebo nesprávne. Buď si na úzkej ceste, ktorá vedie k životu, alebo na širokej ceste, ktorá vedie k zániku. Žiješ buď šťastný kresťanský život, radostný život, život, ktorý má cieľ a zmysel, alebo žiješ smutný, prázdny život oddelený od Boha. Konečným cieľom cesty je nebo alebo peklo. Ty rozhoduješ, kam pôjdeš.

https://www.harvest.org

Laurie


Prečítané 1813 krát

Zdieľajte: