„Čo sme (teda) videli a počuli, zvestujeme aj vám, aby ste aj vy mali spoločenstvo s nami. Naše spoločenstvo aby bolo s Otcom a s Jeho Synom Ježišom Kristom.“ (1Jn 1:3)

V poslednom čase som sa stretol s mnohými slávnymi osobnosťami. Naživo sa mi vždy zdajú menší alebo jednoducho iní, ako som očakával. Zvláštne, ako niektorí ľudia vyzerajú na fotkách lepšie ako v reálnom živote alebo práve naopak, vyzerajú v reálnom živote lepšie ako na fotkách. Zvláštne, ako kamery či fotoaparáty snímajú ľudí.

Prestavte si učeníkov, ktorí kráčali a rozprávali sa s Ježišom. Premýšľam, či Ježiš niekedy ráno otvoril oči a našiel okolo seba učeníkov, ako naňho uprene hľadia. Apoštol Ján, ktorý s Kristom strávil veľa času, povedal: „Čo bolo od počiatku, čo sme počuli, čo sme videli na vlastné oči, na čo sme pozerali a čoho sa nám dotýkali ruky, (o tom svedčíme, totiž) o Slove života.“ (1Jn 1:1) Časť „čo sme videli na vlastné oči“ v origináli znamená aj: „čo sme pozorne sledovali, nad čím sme rozjímali, na čo sme s údivom hľadeli.“

Ján v podstate hovoril: „Stále Ho vo svojej mysli vidíme. Stále počujeme Jeho hlas.“ To je ale privilégium! Je skvelé si uvedomiť, že Boh v ľudskom tele kráčal medzi nami.

Možno premýšľaš, aké skvelé to muselo byť. Možno by si aj ty chcel byť jedným z učeníkov a kráčať s Ježišom. No Ján vo svojom liste pokračuje: „Čo sme (teda) videli a počuli, zvestujeme aj vám, aby ste aj vy mali spoločenstvo s nami. Naše spoločenstvo aby bolo s Otcom a s Jeho Synom Ježišom Kristom. Toto vám píšeme, aby naša radosť bola úplná.“ (1Jn 1:3-4)

Ján v liste hovorí: „Toto privilégium nepatrí len nám. Áno, my sme s Ním kráčali a hovorili sme s Ním, ale aj vy môžete poznať Boha rovnako dôverne.“

https://www.harvest.org

Laurie


Prečítané 1997 krát

Zdieľajte: