„… ani chudobu, ani bohatstvo mi nedávaj,  poskytni mi toľko chleba, koľko potrebujem, aby som sa nepresýtil a nezaprel Ťa, aby som nepovedal: Kto je Hospodin? alebo aby som neschudobnel a nekradol, a tak nepotupil meno svojho Boha.“

(Pr 30:8-9)

Som Bohu vďačný, že niektoré naše modlitby zamieta. Na chvíľu si predstav, že by si mal povedať: „Pane, chcem byť neuveriteľne bohatý. Chcem byť rovnako bohatý ako Bill Gates. Daj mi milióny dolárov.“ Pre niektorých ľudí (pravdepodobne väčšinu) by to mohla byť najdeštruktívnejšia vec, ktorá by sa im mohla stať.

Mohol by si namietať: „Nie, bolo by to skvelé.“

Bolo by? Spolu s mnohými miliónmi by prišla aj veľká zodpovednosť, rovnako ako množstvo pokušení, ktorým možno teraz nečelíš.

Napríklad, čo ak by si dal dieťaťu všetko, čo by chcelo? Také dieťa by bolo rozmaznané, nedisciplinované a hyperaktívne – a ty by si to celý život ľutoval.

Preto pisateľ prísloví vraví: „ani chudobu ani bohatstvo mi nedávaj,  poskytni mi toľko chleba, koľko potrebujem, aby som sa nepresýtil a nezaprel Ťa, aby som nepovedal: Kto je Hospodin? alebo aby som neschudobnel a nekradol, a tak nepotupil meno svojho Boha“ (30:8-9).

Páči sa mi to. Biblia nehovorí: „Pane, urob ma bohatým.“ Skôr vraví: „Pane, chcem pre svoj život len tvoju vôľu. Čokoľvek si myslíš, že potrebujem, s tým súhlasím.“

Boh vie, čo je pre nás dobré. On vie, čo potrebujeme, a takisto vie aj to, čo nepotrebujeme. F 4:19 nám hovorí, že Boh „uspokojí všetky vaše potreby podľa svojho bohatstva v sláve Krista Ježiša.“

Všimnite si, že verš nehovorí, že Boh naplní všetku našu chamtivosť. Nehovorí ani to, že naplní všetko, čo chceme alebo po čom túžime. Skôr hovorí, že naplní všetky naše potreby.

Ak sú naše životy v rovnováhe, potom si môžeme byť istí, že Boh sa postará.

https://www.harvest.org

Laurie


Prečítané 844 krát

Zdieľajte: