„... lebo nedal som sa zastrašiť, aby som vám nezvestoval celú vôľu Božiu.“

(Sk 20:27)

Aké ťažké musí byť pre lekára prísť za človekom, ktorému práve urobili testy, a oznámiť mu: „Mrzí ma to, ale máte rakovinu.“ Lekár musí povedať pravdu, aby mohol pacient podstúpiť nevyhnutnú liečbu.

Rovnako je niekedy ťažké zvestovať celé evanjelium. Apoštol Pavol povedal starším zboru v Efeze: „... lebo nedal som sa zastrašiť, aby som vám nezvestoval celú vôľu Božiu.“ A my sme nadšení, keď hovoríme ľuďom: „Boh ťa miluje. Dá ti pokoj, radosť, odpustenie a nebeskú nádej, ak prijmeš Ježiša Krista do svojho života.“ Keď sa však niekto opýta: Čo sa stane, ak odmietnem vieru v Ježiša Krista a zomriem?“ Odrazu nie sme takí nadšení hlásať celú vôľu Božiu.

Často neradi hovoríme slová, ako peklo a odsúdenie, pretože ľudí sa to dotkne. Preto túto časť evanjelia skrývame. Počuj, slovo evanjelium znamená – dobrá správa. Avšak predtým, než niekto môže úplne oceniť dobré správy, potrebuje poznať všetky zlé správy. Ježiš neprišiel, aby bol v našich životoch prísadou. Neprišiel len kvôli tomu, aby nám dal pocítiť láskavosť a prívetivosť. Ježiš prišiel v prvom rade preto, aby nás zachránil od večného odsúdenia v pekle. Emócie, ako šťastie, pokoj a radosť, sú len druhotné výhody. Večnosť je tou veľkou vecou. Nesmieme sa báť povedať ľuďom pravdu. Podobne ako apoštol Pavol potrebujeme prehlasovať celú Božiu vôľu.

https://www.harvest.org

Laurie


Prečítané 1045 krát

Zdieľajte: