„Jericho bolo dôkladne uzavreté pred Izraelitmi. Nikto nevychádzal a nikto nevchádzal. Vtedy Hospodin povedal Józuovi: Hľa, dávam ti do rúk Jericho i s jeho kráľom a s udatnými bojovníkmi.“

(Joz 6:1-2)

Už si niekedy čelil niečomu, čo vyzeralo ako neprekonateľná prekážka, niečomu, čo bolo tak veľké a tak zdrvujúce, že si si želal, aby si sa mohol otočiť a utiecť? Možno práve teraz niečomu takému čelíš: nevyliečiteľná choroba, márnotratné dieťa či rozpadávajúce sa manželstvo. Možno si myslíš, že sa to už nikdy nenapraví.

Ak si už niekedy čelil niečomu podobnému, vieš si predstaviť, ako sa cítil izraelský národ, keď stál pred silným starovekým mestom Jerichom, ktoré mali podľa Božieho príkazu dobyť. Boží plán boja bol jeden z najneortodoxnejších, aké si vôbec v ľudskej histórii viete predstaviť. Ich úlohou bolo obkľúčiť mesto. Počas šiestich dní ho obíjsť raz a na siedmy deň sedemkrát, pričom kňazi mali trúbiť a ľud následne kričať. Boh vymyslel tento plán, aby ukázal svoju moc.

Niekedy Boh v našich životoch dopustí Jericho – niečo obrovské a desivé. Môže to byť nejaký problém. Môže to byť nejaká výzva. Dokonca to môže byť aj nejaká príležitosť. Avšak to, čo vieš, je, že je to veľké a že vlastnou silou si s tým neporadíš. Pre mnohých je najväčšou ťažkosťou dostať sa do bodu, keď sú ochotní si priznať, že potrebujú Boha. Je to miesto, kde sú ochotní si pripustiť, že vec, ktorej čelia, je pre nich priveľká a že ak nezasiahne Boh, tak to nezvládnu.

Byť na takom mieste nie je nepríjemné. Boh pre teba má plán. Nebude ho však v tvojom živote uskutočňovať nasilu. Boží plán môžeš prekaziť, zámerne narušiť alebo s ním môžeš spolupracovať. Je to na tebe. Boh nebude svoj plán s tebou uskutočňovať nasilu.

https://www.harvest.org

Laurie


Prečítané 1670 krát

Zdieľajte: