pondelok, 23 november 2020 02:00

Srdce nasmerované k Pánovi Ježišovi - 23. november

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

"A teraz pre vieru v Jeho meno prinavrátilo Jeho meno silu tomu, ktorého vidíte a znáte." Skutky apoštolov 3:16

Toto povedal Peter o človekovi, ktorý bol chromý od narodenia, a ktorého uzdravil pri dverách chrámu. Bolo to meno Pána Ježiša, ktoré ho uzdravilo. Tento muž vložil v Neho svoju dôveru.

Je to v úplnej zhode s Božím Slovom, keď povieme: Vierou v Pána Ježiša získavame spásu!
V Žalme 37:40 sme včera čítali trojité zasľúbenie: Hospodin pomáha, vyslobodzuje - áno, vyslobodzuje od bezbožníkov - a zachraňuje. To sú veľké zasľúbenia. Obsahujú všetko, čo človek potrebuje preto, aby bol Božím dieťaťom, aby žil životom kresťana a tiež - aby bol pri tom, keď príde Pán Ježiš opäť, aby si zobral svojich. Zasľúbenie: ’Vyslobodzuje ich od bezbožníkov’, sa dokonale naplní pri Ježišovom príchode. Naplňuje sa aj pri tom, kto zomiera a požehnaný opúšťa tento svet a ide k Pánovi Ježišovi, aby bol s Ním v raji.
Týmto spôsobom dáva Božie Slovo odpoveď na otázku, ktorú majú v sebe mnohí ľudia dnešnej doby. Kto bude vytrhnutý, keď sa Pán Ježiš opäť vráti? Kto bude spasený a dosiahne cieľ v Božom dokonalom kráľovstve? ’Spasený’ totiž v Božom slovníku znamená dosiahnuť cieľ v Božom dokonalom kráľovstve.

Odpoveď je jednoduchá. Všetky tieto zasľúbenia sa týkajú toho, kto sa utieka k Nemu! Božie Slovo to hovorí jasne: preto, lebo sa k Nemu utiekajú.
Či hovoríme, že veríme v Pána Ježiša, alebo hovoríme, že sa k Nemu utiekame, tvrdíme stále to isté. Viera má veľa iných výrazov aj v Biblii: prísť k Pánovi Ježišovi, prijať Pána Ježiša, vyznávať meno Pánovo, vložiť svoju dôveru v Hospodina, a mnoho podobných.
Ak sa pokúsime zhrnúť všetky tieto pojmy do jedného výrazu, nemôžeme sa pravde priblížiť viac, ak povieme: viera je, že srdce je nasmerované k Pánovi Ježišovi!

Prečítané 460 krát Naposledy zmenené nedeľa, 22 november 2020 21:01
Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.