pondelok, 02 november 2020 02:00

Začína to voľbou - 2. november

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Vtedy povedal Abrám Lótovi: Nech nieto sváru medzi mnou a tebou ani medzi tvojimi a mojimi pastiermi,  veď sme príbuzní.  Či nemáš pred sebou celú krajinu?  Oddeľ sa teda odo mňa! Ak pôjdeš naľavo, ja sa budem držať napravo; ak ty pôjdeš napravo, ja sa budem držať naľavo… Abrám býval v Kanaáne, ale Lót býval v mestách Okolia jordánskeho a posunul si stany až po Sodomu.“ (1M 13:8-9,12)

Často sa stretávam s tým, že ľudia, ktorých najviac láka svet sú tí, ktorí vyrastali v cirkvi. Na druhej strane, keď si už raz žil vo svete a videl si jeho slabosť, môže ťa to celkom znechutiť.

Do určitej miery som prišiel ku Kristovi vylučovacou metódou. Vedel som, kde odpoveď nebola. Videl som všetko, čo mi ponúkal svet, okrem iného aj cez život mojej mamy a do istej miery cez svoje vlastné hlúpe rozhodnutia. Tieto veci ma neťahali.

Abrahámovho synovca Lóta tieto veci priťahovali rovnako ako nočného motýľa svetlo. Lót je v Novej zmluve opísaný ako veriaci, no problém bol ten, že sa spoliehal na Abraháma. Abrahám kráčal s Bohom, no Lót kráčal s Abrahámom. Lót potreboval tohto Božieho muža, aby mu pomohol posúvať sa vpred. Nevybudoval si svoj vlastný blízky vzťah s Pánom.

Avšak Abraháma priťahoval Boh. Bola to láska Abraháma k Pánovi, ktorá mu pomohla udržať si správnu perspektívu. Abrahám sa zameral na večné veci.

Lót urobil zlé rozhodnutia a séria krokov ho priviedla k tomu, že skončil na nesprávnom mieste. Upadnúť do hriechu sa niekedy podobá snahe schudnúť. Snažíš sa, ale podvádzaš. Preto hľadáš logicky znejúce ospravedlnenie: „Už som to raz pokazil, tak to môžem pokaziť znovu. Aj tak som tú diétu už porušil.“

Takto funguje hriech. Myslíš si: „Viem, že by som to nemal robiť, ale urobím to len raz.“ Potom si povieš: „No, už som urobil tamto, tak ešte spravím toto.“ Séria malých rozhodnutí vedie k väčším a horším rozhodnutiam. Takto je to s hriechom. Malé veci sa vždy zmenia na veľké.

https://www.harvest.org

Prečítané 501 krát Naposledy zmenené nedeľa, 01 november 2020 23:40
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org